FIGURINER, 2+2, porslin, troligen sent 1800-tal.

Polykromt bemålade. Föreställande två eleganta damer i hatt och krinolin, öppningsbara. Ett par papegojor på trädgrenar. H 19-22.

Slitage, nagg, en dam med lagningar, båda med sprickor. Fåglarna med smärre dekorbortfall på trädgrenar.

Lähtöhinta
1 500 SEK