Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
401485

TENNSTOP, 7 st, bland annat Johan Erik Schult, Uppsala, 1804.

Cylinderformade med svängda handtag. Svisselerad dekor. Lock med profiler av bland annat Karl XIV Johan samt Carl XV. Höjd ca 18-22cm.

Slitage. Repor. Bucklor. Bristningar. Lagningar. Monogramgravyr.

Lähtöhinta
3 000 SEK