MATSERVISDELAR, 72 st, porslin, "Blå Eld", Hertha Bengtson Rörstrand.
12 vita mattallrikar, 15 vita bordstallrikar, 16 vita förrättstallrikar, 9 vita assietter, 12 vita dessertskålar, 5 blåa uppläggningsfat, 1 vitt uppläggningsfat, 1 blå serveringskanna, 1 vit såsskål.
Slitage och repor. Enstaka delar med kantnagg. En tallrik med spricka.