RING, troligen platina med briljantslipad diamant ca0,60ct och diamanter tot ca1,10ct samt rubiner. Vikt 6,5g.
Välvd ovansida klädd med åttkantsslipade diamanter, centrumsten i ring av rubiner. Storlek 17,5/55. Centrumsten kvalitet ca Top Cape (K-L)/ Inclusions.
Bruksslitage. Enstaka rubin med nagg.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?