CARL LARSSON, färglitografi, signerad.
"Kerstis främmande". Upplaga: 25 signerade exemplar. Bildstorlek 33 x 23 cm. Bladstorlek 42,5 x 35 cm.
Gulnad, missfärgad efter passpartout. Färgerna bleknade. Reva på bladets nedre kant, ca 1,7 cm.
Hjert & Hjert 115.