TERRIN, porslin, rokokostil, Rörstrand, numrerad 1260/1800, 1976

Jubileumsutgåva efter original från 1758. Dekor av det sk Rhenska mönstret i blått samt sopra bianco. Originalkartong medföljer. Längd 37.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK