381183

HÄNGE, 18k guld med fasettslipad bergkristall, Bernhard Hertz AB, Stockholm, 1944 samt kedja 18k guld. Total vikt 16 g.

Hänge med fasettslipad bergkristall samt två små odlade pärlor, höjd 5 cm. Kedja i 18k guld med otydliga svenska stämplar, längd 62 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK