380993

BREVPRESS, lapis lzuli förgylld mässing, 1800/1900-tal.

Rektangulär form, sockel lapis lzuli fanérad sockel. Längd: 11,5 cm, Bredd: 8 cm, Höjd: 6 cm.

Slitage, repor, fanérskador.

Alkuperä - Provenienssi

Esbjörn Kronbergs samling

Lähtöhinta
3 000 SEK