380443

Johnny Mattsson

(Ruotsi, 1906-1970)
Johnny Mattsson
(Ruotsi, 1906-1970)

TEAKFÖREMÅL, 3 delar, Johnny Mattsson, Upsala Slöjd.

2 brickor samt skål. Längd 30 - 47 cm. Skålens höjd 15 cm. Diameter 21,5 cm.

Repor. Mindre bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet