Online-teemahuutokaupat
Ceramic design by Kyllikki Salmenhaara E1118
Huutokauppa:
Carl Oscar Borg – Depicter of the American West F582
Huutokauppa:
Franco Costa F574
Huutokauppa:
A Worldwide Private Collection F579
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art F511
Huutokauppa:
Classical Antiques F577
Huutokauppa:
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:

PARTI SILVER, 24 delar, bl a GAB 1946, totalvikt ca 815 gram.

2 bordsskedar i olika modeller. Längd ca 118-119 cm.
2 uppläggningsskedar i olika modeller. Längd ca 21,5 cm.
12 mockaskedar. Längd ca 112 cm.
4 fiskknivar i olika modeller. Längd ca 19,5.
2 knivar i olika modeller. längd ca 20-22 cm.
1 bordsgaffel. Längd ca 118 cm.
1 kniv. Längd ca 23 cm.
2 skedar av mindre modell. längd ca 11 cm.

Slitage och repor. Två knivar med stålblad, vilka inkluderas i totalvikt.

Lähtöhinta
4 000 SEK