Teak. Byrå med låda och hylla. Längd 61. Bredd 31. Höjd 60 cm. Spegel i oregelbunden form 75 x 53 - 42 cm.
Fotavslutningar med repor och slagmärken. Smärre bruksslitage. Ej ursprungligen sammanhörande.