TRÅG, allmoge, enl uppg Hälsingland, 1800-talets första hälft.

Troligen björk. Med bomärke och brännstämplat ägarmärke. Grönmålad undersida. Längd 65, bredd 25, höjd 10cm.

Slitage. Sprickor. Färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK