Tunn mässingsplåt med pressad dekor. Helgonbild med omgivande emaljerad gloria. Enligt uppgift at tergo föreställande Gudsmoder Tichvinskaya med St. John, biskopen av Novgorod. 31 x 26.
Slitage, bucklor, oljemålning under rizza med rester av putsmedel.