Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

KAFFESERVIS, 4 delar, silver, empirstil, C.G. Hallbergs Guldsmeds AB, Stockholm, tidigt 1900-tal. Totalvikt ca 2700.

Bricka, 1918, ca 30,5 x 44.
Kanna, 1912, ca 22.
Gräddkanna med lock, 1912, höjd ca 12.
Sockerskål med lock, 1913, höjd ca 12, 5.

Smärre bruksslitage. Ingraverad bokstav på samtliga delar.

Lähtöhinta
10 000 SEK