TAKKRONA SAMT VÄGGLAMPETTER, 1 par, barockstil, 1900-talets första hälft. Takkronans höjd 50 cm.

Patinerad mässing. Takkronan med 6 svängda ljusarmar. Vägglampetter för 2 ljus. Höjd 31 cm.

Ej funktionstestade. Bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK