SALSSKÅP, renässansstil, 1900-talets första hälft.

Ek. Uppskjutande krön med svarvade knoppar. Två dörrar, tre lådor. Nedtill två dörrar och två lådor. Skuren dekor.

Slitage, smärre skador. Delbart i överdel, underdel, mellanstycke. Fötterna lösa. Nycklar finns, fungerar ej till nedre låsen.

Lähtöhinta
4 000 SEK