FANNY HJELM, olja på pannå. Sign o dat 1923.
Blomsterstilleben. 29,5 x 44,5.
Repor.
Enligt text a tergo "Denna målning tillhör Fröken Ida Selin, Stockholm, från Fanny Hjelm". Ida Selin var Fanny Hjelms husföreståndarinna.