Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

SALTKAR, ett par, samt SÅSSNIPA, silver, bl a GAB Stockholm 1911. Tot vikt 242g.

Såssnipa i rokokostil på oval fot med svängt handtag, svensk importstämpel. Saltkar i fornnordisk stil, med insats i klarglas, tillhörande ströskedar i silver. H 4-12.

Repor. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK