Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
345368

Sven Palmqvist

(Ruotsi, 1906-1984)
Sven Palmqvist
(Ruotsi, 1906-1984)

SKÅL, glas, Sven Palmqvist, Orrefors, 1900-tal.

Aquablå glasmassa. Uppsvängda kanter. L 16, B 13, H 8,5.

Slitage. Repor. Spricka i glaset. Luftbubblor.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet