PARTI SILVER, 32 delar, bl a Carl Fredrik Lönbom, Stockholm, 1887. Tot v 428.

Fingerborgar, 2 st, otydl mästarstämpel, 1917 samt K & EC, Göteborg, 1927.
Skedar, 23 st, olika modeller, mestadels Sverge, bl a Mema, Lund 1950/1960-tal, med emaljerad dekor av stadsvapen.
Sockertänger, 2 st, Mattsson & Olsson, Malmö, 1955 och GEWE, Malmö, 1949.
Gafflar, ett par, Carl Fredrik Lönbom, Stockholm, 1887.
Såsslev, GEWE, Malmö,1961.
Gaffel, importstämplar, 1900-tal.
Bägare, CGH, 1952.

Bruksslitage, repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK