PARTI PORSLIN, 5 delar, Kina, bla 1700-tal.

Tallrikar, 2 st med dekor i emaljfärger, diam 19-23. Skål med lock, dekor i i underglasyrblått av blomsterslingor, h 10. Mugg, dekor i emaljfärger av figurscen, h 14, Kopp med fat med dekor i svart. Skadad assiett medföljer.

Sprickor och skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK