10 mattallrikar. 11 djupa tallrikar. 6 förrättstallrikar. 10 kaffekoppar med fat. Kaffekanna. Gräddkanna. Såsskål på fot. Uppläggningskål. Uppläggningsfat. Cigarettkopp. 4 cigarettfat. Dekor i blått, vitt och guld.
Förgyllgning med slitage. Bruksslitage. Nagg. Spricka.