SERVIS, 47 delar, porslin, "Ballerina", Bing & Gröndahl, Danmark 1970/80-tal.

10 mattallrikar. 11 djupa tallrikar. 6 förrättstallrikar. 10 kaffekoppar med fat. Kaffekanna. Gräddkanna. Såsskål på fot. Uppläggningskål. Uppläggningsfat. Cigarettkopp. 4 cigarettfat. Dekor i blått, vitt och guld.

Förgyllgning med slitage. Bruksslitage. Nagg. Spricka.

Lähtöhinta
3 000 SEK