322235

FICKUR och KEDJA, 18k guld. 1900-talets första hälft.

Uret stämplad 18k. Märkt "Ligne Droite Echappement Libre a Ancre 15 rubis Balancier Chronomêtre Spiral Breguet". Diam 4,5. Kedja 18k guld, vikt 10 g. l 38,5.

Slitage. Repor. Funktionen ej testad. Urtavla med spricka i emalj. Bär gravyr invändigt.

Lähtöhinta
5 000 SEK