SKÅL samt UPPLÄGGNINGSFAT, lergods resp porslin, varav en del Höganäs, 1900-tal.

Uppläggningsfat, sign AL, l 30, b 19.
Skål, diam 20, h 9.

Bruksslitage, krackelyrer, skål med flisor.

Lähtöhinta
1 500 SEK