316676

Träsnitt, Japan

Träsnitt, Japan

TRÄSNITT, JAPAN, 5 st, 1800-tal.

Kabukiskådespelare. Bladstrl. cirka 39x25, 34x21,5. Bl.a. Toyokuni III, Eisen, Kuniyasu. Oramade.

Ställvis hårt slitage, fläckar, hål, skador, kantskador, gulnade blad, ytsmuts.

Lähtöhinta
3 000 SEK