STOLAR, 6 st, Gustaviansk stil, ur IKEAs 1700-tals serie, sent 1900-tal.

Ljust grålackerade, modellen "Hallunda", genombruten balusterformad rygg, lös stoppad sits med ursprungligt blårutig klädsel. Brännmärkta.

Slitage. Kantnagg. Smärre färgavfall. Gulnad sits med smuts.

Lähtöhinta
5 000 SEK