SKÅP, allmoge, 17/1800-tal.

SKÅP, allmoge, 17/1800-tal.

Grå bemålning och dekormåleri. Dörrpar, utskjutande profilerat krön. Lös sockel. L 120, b 47, h 181.

Slitage, senare bemålat, kompletterad sockel. Smärre skador. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK