Fanerat med alrot. Rak form. Draglåda i sargen. Svängda kopplade ben. Kulfötter. L 94, B 57, H 75. Nyckel finns.
Bruksslitage. Torrsprickor. Märken och repor. Fläckar. Möjligen senare kulfötter. Senare låshus. Fanerskador. Solblekt.