BORDSGARNITYR, mässing, 3 delar, 1800/1900-tal.

Kandelabrar med 7 ljushållare. Bordsur upphöjd på tassar. med urtavla i romerskasiffror. Rik genombruten dekor med bland annat maskaroner. H 57 rep. 57,5.

Bruksslitage. Smärre märken och repor. Ej funktionstestad. Batteridrivet urverk.

Lähtöhinta
5 000 SEK