FÅTÖLJER, ett par, 1950-tal.

FÅTÖLJER, ett par, 1950-tal.

Svängd form, stomme av teak, klädda i gräddfärgat tyg (enl. uppgift Carl Malmsten-textil). Troligtvis inhandlade på Bröderna Anderssons Industrier i Ekenässjön.

Bruksslitage, dynor m smärre fläckar.

Lähtöhinta
4 000 SEK