301116

TALLRIKAR, 13 st, ASSIETTER, 9 st samt FAT, glas. Arthur Percy, Gullaskruf. "Räffla".

Tallrikarna ovala (l 24,5), assietterna runda (diam 16),fatet runt (diam 25). Grön glasmassa och räfflad dekor.

Bruksslitage, fåtal kantnagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK