Mahogny. Rektangulär skiva med infälld brun skinnklädsel, tre lådor i sargen, två hurtsar med vardera tre lådor. Lådknoppar. L 121, B 60, H 79.
Bruksslitage. Märken och repor. Tre knoppar saknas. En låda går inte att öppna. Nyckel saknas.