285615

KRAVATTNÅL, 18k guld med flodpärla. 1800/1900-tal. Tot vikt (inkl metallstopper) 4,5g.

Pärla infattad i en kloform. Pärlan enligt uppgift från Ljusnan. L ca7,5.

Bruksslitage. Stopper i metall går ej att avlägsna från nålen.

Lähtöhinta
1 500 SEK