TESERVIS, 3+1 delar, nysilver, trol England, 1900-talets första hälft.

Tekanna med handtag och knopp i svärtat trä, sockerskål med hänklar, gräddkanna. Godronnerad dekor. Tekanna på värmeställ med godronnerad dekor samt knopp i skuret svärtat trä i form av en blomma. H 9-35. Stämplad.

Slitage. Anlöpningar. Mindre ytskador. Smärre bucklor på en av tekannorna.

Lähtöhinta
1 500 SEK