SKÅP, Carl-Axel Acking, Nordiska Kompaniet 1940-50-tal.

Palisander, rak form på ben, dörrar med zig-zag inläggningar av mässing, inredning med hyllor och lådor. Bakstycket brännmärkt Hantverk ark och brickmärkt NK R 46835 - C 18 6 47. L 110, B 45, H 140. Nyckel finns.

Mindre slitage. Ena låset kärvar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
10 000 SEK