PIEDESTAL med YTTERFODER, flintgods, Johan Georg Asplund, Rörstrand, Jugend, 1900-talets första kvartal.

Dekor av näckrosblad och blommor. Piedestal, höjd 85. Ytterfoder, diam 34, h 29.

Piedestal med obetydligt nagg. Ytterfoder med krakelyr samt sprickor i botten och kant.

Lähtöhinta
6 000 SEK