BORD, allmoge, 1800-tal.

BORD, allmoge, 1800-tal.

Originalmåleri. Bordskiva i rent trä. Underdelen målat i rött. Kopplade ben. Låda i sarg. Löstagbar skiva. L 147, B 81, H 78.

Bruksslitage. Delvis renoverat. Färgslitage.

Lähtöhinta
8 000 SEK