Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

PARTI SERVISDELAR, 10 st, porslin, bl a modell Granada, Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-talets mitt.

Mindre karott med lock. Sås kanna med lock på fat. Karott med enkelt handtag samt lock. Liten ugnsfast form med enkelt handtag samt såssnipa. Smörask med lock. Ostkupa med träbotten. Modell "Granada", Gunnar Nylund, Rörstrand. H ca 4,5-15,5

Ugnsfast form med enkelt handtag, modell Alfredo, Rörstrand. L 29

Ugnsfast form modell "Verdura", Rörstrand. L 31. Ugnsfast form modell "Picknick" formgiven av Marianne Westman, Rörstrand 1956. L ca 25. Karott utan lock, modell "My Garden" formgiven av Marianne Westman, Rörstrand.

Fot nagg. Lock saknas till karott. Bruksslitage. Brunbeläggning.

Lähtöhinta
1 500 SEK