PARTI SILVER, 5 delar, bl a Stephan Westerstråhle, Stockholm, 1808-09. Tot ca 660 g.

Tårtspade, jugend, Peter Hertz, Danmark, 1911. L 27,5. 3 matskedar "Svensk rund", Stephan Westerstråhle, Stockholm, 1808-09. Hänkelvas, importstämplar, h 28.

Smärre bruksslitage. Skedarna med ägarmonogram.

Lähtöhinta
2 500 SEK