MATSERVIS, 45 delar, flintgods, Alfred Meakin, England, 1900-talets första hälft.

Grön kant med guld. 16 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 8 lunchtallrikar, 6 assietter, 2 terriner med lock och fat samt 2 tillbringare.

Slitage, krackelyr. Enstaka nagg och sprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK