PARTI PORSLIN, 4 delar, Kina, 1700-tal.

Blå underglasyrdekor. Tallrik diam 23, skedfat l 19,5 samt skål diam 14,5.

Slitage, tillverkningsdefekter samt smärre nagg och flisa.

Lähtöhinta
1 500 SEK