Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

MATSERVIS, 140 delar, flintgods, rokokostil, Rörstrand 1910-tal.

Polykromt floralt mönster. 48 tallrikar, 24 förrättsassietter, 20 mindre assietter, 24 sopptallrikar, 2 terriner med lock, soppterrin med lock och fat, fiskfat med sil, 2 såsskålar, 4 runda uppläggningsfat, 2+2 uppläggningsfat, 2 skålfat, 2+4 mindre skålfat, 2 tillbringare.

Slitage, enstaka nagg och sprickor.

Lähtöhinta
5 600 SEK