SKÅP, Axel Einar Hjort för Nordiska Kompaniet. 1941.

Fanérat med bl a jakaranda. Mässingsbricka AB Nordiska Kompaniet R44 151 C507. Hyll- och lådinredning bakom dörrar, mässingshandtag. L 213, B 54, H 171.

Fanerbortfall, repor, slitage. Lådorna går ej att skjuta in. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
5 000 SEK