GRAFISKA BLAD, ca 200 st, färglitografier, ur Svenska fåglar av von Wright, 1920-tal.

Fågelmotiv. Bladstorlek ca 37,5 x 27.

Oramade. Gulnade, enstaka med revor, uppfästningshål, ett par obetydligt beskurna. Ej fullständigt genomgångna.

Lähtöhinta
4 000 SEK