6 teskadar, modell "Gammal Fransk", olika mästare, Sverige, 1857-96. Matsked, 1831. Bordssked, K Anderson, Göteborg, 1920. 8 kaffeskedar, olika mästare, England, 1800-tal, l 12,5. Matsked, London, England, 1816. 6 matskedar, HK oy, Helsingfors, 1924, l 21.
Slitage. Vissa av de svenska och engelska med mongram.