Alfred Thörne

(Ruotsi, 1850-1916)
Alfred Thörne
(Ruotsi, 1850-1916)

ALFRED THÖRNE, olja på duk, sign.

Lantligt motiv med kvinnor i arbete vid röd stuga. 62 x 37.

Krackelyrer, färgbortfall.

Lähtöhinta
4 000 SEK