TEBORD, gustavianskt 1700/1800-tal.

Raka avsmalnande, kannelerade ben. Dekor med stavlist. Dekorationsmålad skiva. L 86 B 50 H 76.

Tidigare med fajansbricka. Slitage. Sprickor. Renoverat.

Lähtöhinta
6 000 SEK