18579

VÄGGPENDYL, gustaviansk stil. 1900-tal.

Förgylld. Rik dekor av av bland annat rosor och blomstergirland. Krön med urna och blomster. Urtavlan märkt Elov Barck Stockholm. H 62.

Slitage. Smärre sprickor i förgyllningen. Nyckel finns.

Lähtöhinta
800 SEK