SIDENBRODERIER, två par, Kina, 1900-talets början.

Broderier med motiv av figurer i trädgårdslandskap, ett par ej fållade, ett par kantade med band. Tot 80x12,5 resp 99x14.

Slitage, fläckar.

Lähtöhinta
800 SEK