PARTI NYSILVER, 5 delar, bla England och Danmark. 1900-talets första hälft.
Båtformad skål med genombruten dekor samt lejonmaskaroner, sockerruska i rokokostil, ställ för tandpetare, liten ströare samt senapsskål med lock. H 5-20.
Slitage, repor, gåvogravyr i botten av stora skålen. Glasinsats saknas i senapsskålen.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?